Kochopuszek pisze o grafice komputerowej...

… i o digital paintingu, tabletach graficznych, tworzeniu gier, freelancingu oraz prowadzeniu firmy

O mnie

duszek KochopuszekCześć!

Nazywam się Katarzyna Kosobucka i już od 8-9 lat zajmuję się szeroko rozumianą grafiką komputerową. Pochłaniają mnie głównie: concept art, digital painting oraz projektowanie graficzne.

Od czego się zaczęło…

Zainteresowałam się grafiką już w trakcie szkoły średniej. W tamtym okresie bardzo dużo rysowałam, dlatego stwierdziłam, że zawód grafika komputerowego będzie dla mnie idealny. Oczywiście był to wtedy dla mnie zupełnie abstrakcyjny pomysł, który miał mało co wspólnego z rzeczywistością. Jednak to się miało wkrótce zmienić. Moje pierwsze doświadczenia w branży reklamowej zdobyłam zaraz po maturze, na stażu w agencji reklamowej. To właśnie wtedy po raz pierwszy w moje łapki wpadł tablet piórkowy. Od tamtego czasu nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie projektowania, digital paintingu, znajomości oprogramowania i sprzętu. 

Co robiłam ostatnio

Przez kolejne kilka lat pracowałam w wielu miejscach, na umowę o pracę, zlecenie i dzieło. Przez 2 lata próbowałam swoich sił prowadząc własną agencję kreatywną. Po tym okresie stwierdziłam, że trzeba wszystko zmienić. Zwinęłam firmę i wkroczyłam w świat branży gier!

Przez kilka miesięcy współtworzyłam grę Eternal Skirmish – grę strategiczno-turową w konwencji fantasy. Byłam odpowiedzialna za wszystkie elementy graficzne gry, w tym projekty postaci, przygotowanie ich do animacji, animacja postaci, GUI, tła, itd. Grę możecie ściągnąć z Google Play Store tutaj.

Co robię teraz

Obecnie zaczęłam pracę na etat w wydawnictwie gier planszowych i nie uwierzycie, ale naprawdę mi się to podoba! Mogę pewna siebie i swoich umiejętności przekuwać swoją pracę na coś co każdy może potrzymać w ręce i dobrze się bawić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mojego doświadczenia, sprawdź moje konto na LinkedIn!

Moje hobby

Moim hobby od czasów licealnych pozostaje rysunek, a raczej digital painting. Bardzo cieszę się, kiedy mogę te umiejętności wykorzystać tworząc np. postacie czy inne elementy do gry. Dzielę się swoimi rysunkami i szkicami głównie na instagramie. Oprócz tego zajmuję się również pisaniem bloga. Staram się podzielić z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie projektowania graficznego, prowadzenia biznesu, czy moimi początkami w gamedeve i nie tylko.

Sprawdź moje portfolio!

Jeśli chcesz nawiązać ze mną współpracę – skontaktuj się ze mną!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: