Kochopuszek pisze o grafice komputerowej...

… i o digital paintingu, tabletach graficznych, tworzeniu gier, freelancingu oraz prowadzeniu firmy

O mnie

duszek KochopuszekCześć!

Nazywam się Katarzyna Kosobucka i już od 8-9 lat zajmuję się szeroko rozumianą grafiką komputerową. Pochłaniają mnie głównie: concept art, digital painting oraz projektowanie graficzne.

Dlaczego warto czytać ten blog?

  • Jeśli interesuje cię tematyka grafiki komputerowej i jak można z tego żyć
  • Jeśli szukasz pracy, jako grafik komputerowy, ale nie wiesz od czego zacząć
  • Jeśli interesujesz się technologiami związanymi z digital paintingiem, takimi jak tablety graficzne
  • Zastanawiasz się czy pójść na swoje

… to jest to miejsce dla ciebie. Piszę o sprawach, które mnie dotyczą, o tym co sama chciałabym wiedzieć zaczynając pracę w branży. O tym co jest fajne, a co nie w pracy grafika. Odpowiadam też na wasze pytania. Zawsze możecie się ze mną skontaktować przez fanpage lub mailowo: kochopuszek@gmail.com. Postaram się doradzić jak mogę.

Dlaczego piszę swojego bloga?

Jest to taki mój wentyl bezpieczeństwa. Moje miejsce w sieci, gdzie mogę dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i swoimi rozterkami. Piszę o swoich marzeniach (Jak chce, żeby wyglądało moje wymarzone biuro), o swoich problemach i jak je rozwiązałam (Jak uporać się z brakiem zleceń i pracy), staram się motywować do pracy używając metod, które u mnie zadziałały (Przestań wymyślać i weź życie we własne ręce!), itd.

Jest to miejsce, w którym przede wszystkim chcę dawać to czego ja nie miałam na starcie. Jasne wskazówki, czy kariera grafika jest dla was dobra. Czy otwieranie firmy to dobry pomysł (Nie zakładaj firmy! To pułapka!). Od czego zacząć i co zrobić, żeby się rozwijać. Porady, jaki sprzęt kupić do swojej specjalizacji (Jaki tablet wybrać – poradnik dla początkujących). Wszystko to, co jest potrzebne początkującemu grafikowi.

Ale oprócz tego, chcę również dawać temat do poczytania osobom, które już są grafikami. Podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami, bo wiele jako grupa zawodowa, mamy wspólnych. Podzielić się swoimi przemyśleniami. Stąd posty, takie jak:

O mnie

No to teraz najnudniejsza sekcja, czyli o mnie. Poniżej streściłam swoje zawodowe życie do kilku punktów.

Od czego się zaczęło…

Zainteresowałam się grafiką już w trakcie szkoły średniej. W tamtym okresie bardzo dużo rysowałam, dlatego stwierdziłam, że zawód grafika komputerowego będzie dla mnie idealny. Oczywiście był to wtedy dla mnie zupełnie abstrakcyjny pomysł, który miał mało co wspólnego z rzeczywistością. Jednak to się miało wkrótce zmienić. Moje pierwsze doświadczenia w branży reklamowej zdobyłam zaraz po maturze, na stażu w agencji reklamowej. To właśnie wtedy po raz pierwszy w moje łapki wpadł tablet piórkowy. Od tamtego czasu nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie projektowania, digital paintingu, znajomości oprogramowania i sprzętu. 

Co robiłam ostatnio

Przez kolejne kilka lat pracowałam w wielu miejscach, na umowę o pracę, zlecenie i dzieło. Przez 2 lata próbowałam swoich sił prowadząc własną agencję kreatywną. Po tym okresie stwierdziłam, że trzeba wszystko zmienić. Zwinęłam firmę i wkroczyłam w świat branży gier!

Przez kilka miesięcy współtworzyłam grę Eternal Skirmish – grę strategiczno-turową w konwencji fantasy. Byłam odpowiedzialna za wszystkie elementy graficzne gry, w tym projekty postaci, przygotowanie ich do animacji, animacja postaci, GUI, tła, itd. Grę możecie ściągnąć z Google Play Store tutaj.

Co robię teraz

Obecnie pracuję na etat w wydawnictwie gier planszowych i nie uwierzycie, ale naprawdę mi się to podoba! Mogę pewna siebie i swoich umiejętności przekuwać swoją pracę na coś co każdy może potrzymać w ręce i dobrze się bawić. Jeśli interesuje cię co tam tak naprawdę robię, przeczytaj post Jaki jest mój typowy dzień pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mojego doświadczenia, sprawdź moje konto na LinkedIn!

Moje hobby

Moim hobby od czasów licealnych pozostaje rysunek, a raczej digital painting. Bardzo cieszę się, kiedy mogę te umiejętności wykorzystać tworząc np. postacie czy inne elementy do gry. Dzielę się swoimi rysunkami i szkicami głównie na instagramie. Oprócz tego zajmuję się również pisaniem bloga. Staram się podzielić z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie projektowania graficznego, prowadzenia biznesu, czy moimi początkami w gamedeve i nie tylko.

Sprawdź moje portfolio!

Pa!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: