Dziękuję wam wszystkim, którzy tutaj od czasu do czasu wpadają, za to że jesteście ze mną. Wiem, że nie ma nas zbyt dużo, ale traktuję was jak grono przyjaciół. Dziękuję wam za wszystkie ciepłe słowa, które do mnie wysyłaliście w ciągu tego roku. Znaczy to dla mnie bardzo dużo! Zawsze podnosiły mnie na duchu w potrzebie i dodawały sił do dalszego działania! Dziękuję wam również za wszystkie słowa krytyki, zwłaszcza tej konstruktywnej. Zawsze ją analizuję i staram się poprawiać swoje błędy, dzięki czemu wciąż się rozwijam. Dziękuję wam za te wszystkie prywatne rozmowy i komentarze, w których wymieniamy się swoimi doświadczeniami. Czuję, że dzięki tym rozmowom jestem bliżej was, a wy bliżej mnie.

Trochę liczb i statystyk.

W sumie od początku bloga zostało opublikowanych 91 postów. Pierwszy już w styczniu 2016, ale ja liczę „życie bloga” raczej od serii postów „Poradnik, jak szukać pracy jako grafik„. Dlaczego? Bo od tej serii zaczęłam pisać na poważnie i systematycznie. W 2016 roku pojawiło się na moim blogu 1230 odwiedzających (3751 wyświetlenia), zaś w 2017 już 2852 (i 7365 wyświetleń). Wiem, że to nie są jakieś szalone statystyki, ale dla mnie to naprawdę wiele! Najwięcej osób przybywa na mojego bloga z facebooka, instagrama i z mojego portfolio. Najczęściej czytanymi postami w 2016 roku były:

A w 2017:

Na początku pełna entuzjazmu pisałam 2-3 posty w tygodniu. Na wiosnę już jeden. Obecnie mam zdecydowanie mniej czasu, dlatego posty ukazują się bardzo nieregularnie, ok. 1 post na dwa tygodnie. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Obiecuję poprawę!

Dlaczego tak jest, jak jest?

W ostatnim czasie wiele się zmieniło w moim życiu zawodowym. Pracuję na cały etat w wydawnictwie gier planszowych, a po pracy robię grafiki do kolejnej gry. Dlatego ciężko mi znaleźć chwilę na własne projekty. Zwłaszcza, że do pracy dojeżdżam dość spory kawałek (1.5-2h w jedną stronę), a niestety komunikacja do mojej wioski zamiast się poprawiać – to się pogarsza. W związku z tym staram się robić wszystko, żeby trochę zwiększyć ilość czasu wolnego. Ale to zajmie pewnie ok. miesiąca – dwóch. Przede wszystkim do czasu, kiedy zamknę temat z grą.

Kiedy wreszcie ogarnę się czasowo planuję poważniej zająć się blogiem i swoimi social media. No i w końcu zrobić porządne portfolio!

Co chciałabym zmienić?

Przede wszystkich odświeżyć najczęściej wyświetlane posty. Zacząć więcej rysować pod kątem bloga, może robić też filmy z rysowania czy więcej tutoriali? Na pewno posty o moich postępach w nauce tych dziedzin rysunku, które u mnie kuleją (perspektywa, rysowanie facetów, kolorowanie, dynamic poses, itd.). Chciałabym, aby wszystkie grafiki główne postów były w pełni mojego autorstwa. Chcę zupełnie zrezygnować z korzystania ze stocków, które do tej pory przyspieszały moją pracę nad postami. Zdecydowanie chcę skończyć brakujące assety do gry w owce oraz wydać ją (przy okazji opisać cały proces).

Kiedy wreszcie zrobię dobre portfolio, chcę popracować nad stworzeniem dla siebie bardziej międzynarodowego brandingu i marki. Mam nawet świetny pomysł (podrzucony przez kolegę w chwili olśnienia) na pseudonim, który będzie nawiązywał do mojego nazwiska i będzie prosty do przeczytania i wymówienia dla obcokrajowców. Mam nadzieję, że też do zapamiętania!

Znalazłam sporo artystów, którzy mają fajną prezencję w sieci i którzy bardzo inspirują mnie do zmian. Ten czas pomiędzy teraz, a kiedy zacznę ostro cisnąć osobiste projekty muszę przeznaczyć na planowanie. Ewentualnie na bardzo drobne projekty. Chciałabym te wszystkie zmiany, o których pisałam zrobić do końca przyszłego roku. Trzymajcie kciuki!

Pomóżcie w planowaniu!

Jeśli chcecie przeczytać o czymś na moim blogu, czy np. chcecie żebym zrobiła jakiś tutorial – napiszcie mi o tym! Czy tu w komentarzu, czy na facebooku przez moją stronę, czy też przez instagrama. Dajcie znać jak wam się podobają moje plany, czego chcielibyście zobaczyć więcej, a czego mniej.

 

Reklamy