Postanowiłam, że wstrzymam temat z grą w owce. Za jakiś czas dowiecie się dlaczego. W międzyczasie chcę stworzyć swoje portfolio pod game dev, a konkretnie koncepty głównie postaci, ale także elementów otoczenia, elementów do gry, potworów, zwierząt, itd. Taki jest plan. Postanowiłam zrobić to na podstawie mojego bardzo starego pomysłu, jakim był komiks Duszny Dom. Oczywiście, przy okazji muszę całą koncepcje odświeżyć lub przygotować od nowa.

To na czym najbardziej mi zależy to tworzenie konceptów postaci. Stwierdziłam, że zacznę od głównej bohaterki niedoszłego komiksu, czyli Matyldy. A właściwie jej backgroudu, czy jak to było w WestWorld – przedakcji 😉

Kim jest Matylda

Matylda ma prawie 18 lat. Matkę i młodszą siostrę straciła w młodym wieku. Przez swojego ojca została wysłana do Dusznego Domu, który jest pensjonatem prowadzonym przez siostrę matki. Od najmłodszych lat Matylda widziała duchy, co doprowadziło do tego, że ojciec wysłał ją na leczenie psychiatryczne. Przez pewien czas była nawet w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym. Tam doszła do wniosku, że będzie udawać, że nie widzi już duchów, że została uleczona. Jednocześnie nie ufała już dłużej ludziom, jej jedynymi przyjaciółmi pozostały duchy. Pomagała im w przejściu na drugą stronę, rozwiązując sprawy, które trzymały je na tym świecie.

Zobacz także: Moje pierwsze projekty były beznadziejne, ale się wyrobiłam

matylda koncept.png
Prosty szkic Matyldy z różnych perspektyw.

Relacje z innymi

Dla zachowania pozorów poczytalności starała się wpasować w wizerunek przeciętnej nastolatki. Ubierała się zgodnie z najnowszymi trendami, miała swoje grono koleżanek, nawet chłopaka. Wszystko to oczywiście było pod publikę, ponieważ nikomu nigdy nie ufała – wiedziała, że jeśli tylko ktoś się dowie o jej umiejętnościach, będzie uznana za wariatkę. Zbłąkane dusze zawsze wiedziały, jak do niej dotrzeć i często pomagały jej w zamian za rozwiązanie ich spraw. Taki układ bardzo jej odpowiadał i wierzyła, że jest to jedyna szczera rzecz, jaka może istnieć w jej życiu. Oczywiście dopóki nie trafiła do Dusznego Domu, gdzie miała spotkać rodzinę swojej zmarłej matki.

Zobacz także: Jaki tablet wybrać – poradnik dla początkujących

matylda koncept kolor.png
Matylda z przyjaciółmi 😉

Relacje z ojcem

Przyjazd do Dusznego Domu poprzedziła kłótnia z ojcem, który przyprowadził do domu swoją nową partnerkę, która była o połowę od niego młodsza. Nie spotkało się to z aprobatą Matyldy. Ojciec nie wiedział, jak sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Nigdy nie miał na tyle rodzicielskich umiejętności, aby załagodzić sytuację. Kiedy Matylda była mała, zaraz po śmierci jej matki i siostry, wysłał ją do ośrodka zamkniętego, ponieważ twierdziła, że widzi ich duchy. Przy najdrobniejszych problemach wychowawczych wysyłał Matyldę na jakieś kolonie, wycieczki, tak aby bez konfliktu rozwiązać sytuacje. Tym razem wysłał ją do ciotki, która ciągle nagabywała go o to, gdyż nie widziała siostrzenicy od śmierci swojej siostry.

Zobacz także: Game Academy tym razem o grafice w grach i game arcie

matylda koncept opis.png
Inspiracje wyglądu Matyldy: flanelowa koszula w kratę, dżinsowa spódnica, modne fioletowe włosy, oraz tenisówki.

Wygląd Matyldy

Wygląd Matyldy ma ścisły związek z jej charakterem i rolą, którą odgrywała. Ubiera się modnie, trochę na tmbrl girl (jakby to stwierdziła moja 12-letnia siostra). Fioletowe oczy wynikają z jej umiejętności widzenia duchów. Fioletowe oczy są w niektórych kulturach uznawane za demoniczne. Wisiorek z krzyżykiem, który dostała od matki nosi codziennie, aby mieć choć małą jej cząstkę wciąż przy sobie.

matylda ewolucja.png
Ewolucja wyglądu Matyldy

Ewolucja Matyldy

Postać Matyldy bardzo długo ewoluowała w mojej głowie. Na początku miała mieć długie ciemne włosy zakończone niebieskimi końcówkami… Ale teraz wydawało mi się to strasznie głupawe? Chciałam zdecydowanie odświeżyć jej wygląd, który był dość komiczny. 

Zobacz także następny post z serii: Wyczekiwane koncepty duszków, które widzi Matylda

Podoba ci się ten post? Udostępnij!

Mam nadzieję, że podoba wam się nowa seria. Chcę co tydzień lub dwa wrzucać tu nowy koncept, przy okazji zapełniając swoje portfolio 🙂

Reklamy