Większość praktycznej pracy grafika użytkowego to układanie wielu elementów w całość tak, żeby dobrze wyglądało. Najlepiej szybko i tanio. Jednak co zrobić w przypadku, jeśli darmowe stocki są już przebrane? 

W każdy poniedziałek, kiedy siadam przy swoim komputerze, odgrywam cotygodniową rutynę. Odwiedzam 3 sprawdzone strony, z których w każdym tygodniu można ściągnąć kilka darmowych zdjęć, grafik i nie tylko. W ten sposób stworzyłam swoją osobistą bibliotekę obrazów, które mogę wykorzystać w każdej chwili! Sprawdźcie, o które strony stockowe chodzi!

Top 3 najlepsze źródła darmowych grafik i zdjęć 01.png

1. Fotolia

W poniedziałek rano, w mojej skrzynce pocztowej pojawia się newsletter, który rozpoczyna moją chwilę darmowego pobierania. Klikam w link, loguję się i już mogę ściągnąć trzy zdjęcia w idealnej jakości. Zazwyczaj są one związane z aktualnymi wydarzeniami, takimi jak święta. Warto również śledzić fanpage fotolii, gdzie od czasu do czasu pojawiają się ciekawe artykuły i różne promocje. Przykładowo przed Świętami Bożonarodzeniowymi przez cały miesiąc można było pobierać codziennie po jednym zdjęciu.

Top 3 najlepsze źródła darmowych grafik i zdjęć 02.png

2. Shutterstock

Ten bank zdjęć zna chyba każdy grafik. Co poniedziałek pojawia się nowe zdjęcie i grafika wektorowa do ściągnięcia za darmo. Oprócz tego stronę shutterstocka warto przejrzeć w poszukiwaniu ciekawych artykułów na blogu i newsów ze świata projektowania. To najlepsze miejsce, aby poznać najnowsze trendy w branży.

Top 3 najlepsze źródła darmowych grafik i zdjęć 03.png

3. Creative Market 

Na początek każdego tygodnia Creative Market daje nam w prezencie aż 6 gratisów. Mogą to być zdjęcia, czcionki, grafiki, akcje do Photoshopa lub Lightrooma, motywy do WordPressa – wszystko to co możecie znaleźć do kupienia w serwisie. Oprócz tego ich fanpage również jest warty polecenia! Prowadzony z humorem i lekką dawką ironii, dostarcza wielu ciekawych i pouczających postów na blogu, komiksów, tutoriali, itd.

Top 3 najlepsze źródła darmowych grafik i zdjęć 00.png

Spodobał ci się ten post? Podaj dalej!

Podziel się linkiem do stocka, z którego korzystasz w komentarzu!

 

Reklamy