Postanowiłam zrobić listę kilku youtube’rów – artystów i grafików, których filmy oglądam. Mogliście widzieć ich linki na moim fanpage’u czy profilu osobistym. Poniżej wytłumaczę wam dlaczego te kanały właśnie oglądam i co ciekawego mają do zaproponowania.

1. Aru Celli

Jest to artystka, która na swoim kanale oprócz speedpainting’ów, wrzuca również tutoriale. Na razie są tylko 2 tutoriale, ale świetnie pokazujące o co chodzi w blendingu i doborze kolorów. Czekam na więcej.

2. The Futur

Kanał prowadzony przez doświadczonych grafików z ponad 20-letnim stażem. Znajdziecie tam wiele porad dotyczących pracy jako grafik, tego czym jest UX design, branding, jak zrobić swoje portfolio, czym się różni praca freelancera z pracą w agencji. Jest to na pewno idealny kanał dla osób zainteresowanych grafiką użytkową i ogólnie branżą reklamową. Co prawda, trafiłam na ten kanał niedawno, ale jest tam sporo wiedzy, którą warto się dzielić.

3. CT Chrysler

Po prostu uwielbiam jak rysuje… ach…

4. CG Cookie Concept

Na ten kanał natrafiłam zaczynając studia magisterskiej. Jest tam sporo tutoriali dotyczących concept artu, które bardzo mi się podobają. Są dość łatwe do zrozumienia, każdy znajdzie coś dla siebie. W dodatku prowadzą kurs internetowy z rysowania oraz grafiki 3D.

5. Robin Clonts

Bardzo zabawny kanał Robin, która maluje za pomocą tradycyjnych metod. Dziewczyna jest po prostu szalona, ale mniej więcej w ten sposób wyobrażam sobie prawdziwego artystę.

6. Olsikowa

To polska artystka, na której kanale znajdziecie nie tylko digital painting, ale też tradycyjny rysunek czy malarstwo oraz DIY. Znajdziecie tam prawie wszystko co ma związek ze sztuką.

7. Cubebrush

To nie tylko kanał związany z concept artem, ale również z modelowaniem w 3D. Konkretnie postaci. Tak samo jak CG Cookie – Cubebrush prowadzi kurs internetowy, z którego darmowych materiałów korzystam.

8. The Art of Aaron Blaise

Aaron jest bardzo doświadczonym rysownikiem, przez 21 lat pracującym dla studia Disneya. Czy istnieje lepszy nauczyciel, od którego można uczyć się rysunku?

 

_______

To by było na tyle w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że październikowi ulubieńcy wam się podobali, a jeśli tak sprawdźcie również wrześniowy post z tej serii: 9 inspirujących notatników na Instagramie (z serii ulubieńcy miesiąca)

Reklamy