BadLand 2 to świetna gra! Grałam wcześniej w pierwszą część (która została uznana za grę roku 2012/2013), ale uważam, że druga jest równie niesamowita! Po mrocznym świecie (który trochę przypomina ten z Limbo) podróżujemy małym, okrągłym stworkiem ze skrzydełkami, przechodząc przez kolejne lokacje w grze.

Latamy w prawo

VID_20160928_120241.gif

BadLand 2 to nietypowa platformówka, w której głównie latamy w prawo. Jest to zwykle narzucone poprzez przesuwający się widok. Jeśli wyjdziemy poza widok gry – umieramy. Zdarzają się miejsca w grze, gdzie musimy rozwiązać skomplikowane zadanie i widok na ten czas się zatrzymuje. Czasem również latamy w inne strony niż w prawo.

Nawigacja, savepointy i mechanika gry

Screenshot_2016-09-28-11-37-53.png

Potworkiem poruszamy naciskając z prawej bądź lewej strony ekranu. Kiedy stale naciskamy na ekran w odpowiednim miejscu, potworek zaczyna lecieć w prawo, bądź w lewo. Im dłużej trzymamy, tym wyżej i szybciej leci.

Widok ekranu podczas gry, w zależności od trudności przechodzonej właśnie zagadki porusza się szybciej lub wolniej, lub całkowicie się zatrzymuje. Od niego zależy ile mamy czasu na przejście danej lokacji.

Po drodze w grze, spotykamy od czasu do czasu, świetliste punkty. Są to savepoitny, w których zaczynamy grę po tym, jak się zabijemy. W niektórych levelach jest ich dużo, w innych wcale.

Boosty, klony i portale

screenshot_2016-09-28-10-56-53

W trakcie rozgrywki, można zebrać, a nawet wręcz powinno się zebrać boosty. Sprawiają one, że stajemy się mniejsi lub więksi od czego często zależy, czy damy radę przejść dalej. Inne sprawiają, że lecimy szybciej, a jeszcze innej – wolniej.

Po drodze oprócz boostów spotykamy zalążki naszych klonów. Im więcej ich zbierzemy, tym lepiej. W kupie siła! Nie dość, że często od nich zależy przejście danej zagadki, zwiększa to szanse tego, że chociaż jeden klon dotrze do końca planszy…

VID_20160928_115050.gif

…gdzie czeka na nas portal do kolejnej planszy w grze. Ilość klonów, które przejdą przez portal, dają nam lepszy wynik za przejście danego poziomu – są jednostką punktową w grze. Oprócz tego możemy otrzymać jeszcze do 3 jaj, za osiągnięcie konkretnego achievementu, w tym najczęściej jeden jest za określoną liczbę klonów, które przeszły przez portal.

Portale w grze nie pojawiają się jednak tylko, jako przejścia do następnego poziomu. W późniejszych levelach występują, jako przejścia w konkretnej lokacji, a nawet zmieniają kształt potworków i ich właściwości (np. przestają latać tylko się turlają)!

Screenshot_2016-09-28-11-50-35.png

Świat gry

Biorąc pod uwagę Tą grę, trzeba na chwilę skupić się na tym jak wygląda świat gry, kolejne plansze-lokacje, bo to one tworzą cały klimat. Uniwersum BadLand 2 to tytułowa Zła Ziemia. Po drodze wszystko chce nas zabić. Nie ma tu potworów – jest tylko Zła Ziemia i rzeczy martwe, które chcą nas zniszczyć. Od czasu do czasu, w tle pojawiają się jakieś stworzenia, które nam się tylko przyglądają i nie ingerują w bieg wydarzeń. Żeby przejść dalej, musimy rozwiązywać coraz trudniejsze zagadki-puzzle.

VID_20160928_120302.gif

Po drodze spotykamy różnego rodzaju piły, maszyny, łańcuchy, zniszczone mechanizmy. Zostaje na nas wylany olej lub wysypane szczątki różnego rodzaju urządzeń. Wszystko po to, żeby nas utopić, zgnieść, przeciąć, zdetonować – jednym słowem – zabić.

Reklamy w grze

Reklamy- filmy w grze następują po kolejnym poziomie. Po przegranej próbie przejścia gry czeka nas reklama statyczna – baner bądź film, który możemy od razu wyłączyć. Możemy również kupić wersję bez reklam za ok. 17-18 zł.

 

Mam nadzieję, że spodobała się wam ta recenzja i że namówiłam was do sprawdzenia tej gry! Jeśli wam mało, odsyłam was do poprzednich recenzji:

 

Reklamy