Wydawałoby się, że jest to kolejna oklepana gierka z stylu scrabble, ale taka nie jest. Zobacz w jaki sposób twórcom udało się wprowadzić kilka mechanizmów, które utrzymują użytkownika w grze. A więc, zacznijmy od początku…

Firma produkująca gry z niedźwiadkami

Spry Fox jest to małe niezależne studio, które produkuje oryginalne gry, które uszczęśliwiają. Bardzo cieszy mnie, że utrzymuje wszystkie swoje gry w spójnej graficznie formie. Ich gry z bohaterami-miśkami na Androida zapoczątkował Tripple Town. Ostatnio opisywałam ich inną grę na systemy Android – Bushido Bear. Oprócz gier na Androida, tworzą również małe gry na PC i Mac-i.

Uroczy wygląd

W Alphabear pierwsze urzekają swoim wyglądem właśnie miśki. Każdy stylizowany na inną postać z popkultury, jak Elvis czy Zombie. W trakcie gry zbierasz niedźwiadki, ja mam ich 28. Jest to jeden z elementów, który utrzymuje gracza w grze, czyli nasza tendencja do zbieractwa. Każdy z miśków jest inny i pomaga w inny sposób w samej grze. Np. legendarny misiek-jednorożec daje podwójną liczbę punktów za literę „U” oraz bonus 170% do wyniku gry. Z czasem ich właściwości się zmieniają.

Screenshot_2016-09-12-15-25-00.png

Poziomy = rozdziały

Gdy otwieramy grę, naszym oczom ukazuje się „menu główne”, gdzie możemy wybrać w jaką rozgrywkę chcemy zagrać spośród Rozdziałów, Wersów i Specjalnych. Chapters (rozdziały) to zwykłe poziomy gry. W każdym rozdziale znajdują się różne plansze, na których możemy grać. Jedna jest na czas, inna to duża plansza, w której możemy grać bez ograniczeń czasowych. Są również plansze dostępne tylko w określonym dniu tygodnia. Oprócz tego jest również Challenge Event, w którym musimy wygrać, aby odblokować Boss Event. Każda z plansz jest zróżnicowana i wejście do gry kosztuje inną ilość plastrów miodu bądź srebrnych monet.

screenshot_2016-09-12-15-25-51 vid_20160912_144544

 

Rozgrywka

W rozgrywkach na czas masz za zadanie w określonym czasie zdobyć określoną ilość punktów. W zwykłych rozgrywkach nie liczy się czas, a plansze są zwykle większe. Możesz dobić dwóch pułapów, gdzie w mniejszym otrzymujesz upgrade losowego miśka, a w większym nowego niedźwiadka do kolekcji. Każda z liter na planszy ma określoną ilość rund, w których może być wykorzystana. Jeśli nie zostanie jej już żadna, zamienia się w kamień i nie może być już użyta. Może w ten sposób zablokować dostęp do nieodkrytych liter. Im litera ma większą cyfrę przy sobie, tym więcej punktów można zdobyć. Trzeba więc nieźle żonglować pomiędzy zdobywaniem punktów, a nie doprowadzenia do tego, aby słabsze litery zamieniły się w głaz. Taka niepewność świetnie utrzymuje immersję gracza.

vid_20160912_144822 vid_20160912_150856

Wersy i specjalne eventy

Oprócz rozdziałów, mamy dostępne również wersy, które są bardziej rywalizacyjną częścią gry. Tutaj rywalizują inne miśki z miśkami innych graczy. Możemy kontrolować, jak wygląda ranking. Są też challenge w danym dniu tygodnia.

Raz w miesiącu, na okres tygodnia będą również odbywać się specjalne eventy. Na razie są one dopiero zapowiedziane.

screenshot_2016-09-12-15-25-34

Mikropłatności

Jako, że gra jest darmowa występują w niej reklamy. Na szczęście nie są bardzo irytujące i same się nie włączają. Dzięki czemu nie mamy efektu porzucenia gry przez użytkownika – sam decyduje się na obejrzenie reklamy. Jeśli zabraknie Ci miodu, możesz odpalić reklamę. W zamian za jej obejrzenie otrzymasz 50 miodków. Jest to jednak ograniczone ilościowo rozwiązanie. Na kolejny miodek musisz czekać 1:30 minuty, a więc ilość miodu wraca do stanu początkowego – 250 plastrów – w ciągu godziny.

Za ok. 24 zł możesz wykupić nieskończoną ilość miodu, a tym samym, nieograniczoną ilość razy możesz zagrać w planszach, w których płatność odbywa się za pomocą miodu. Niestety nie da się wykupić nieskończonej ilości srebrnych monet. Jednak co godzinę, jeśli odpalisz grę otrzymasz 40 srebrnych monet plus możesz zdobyć 40 monet za każdą obejrzaną reklamę.

screenshot_2016-09-12-14-49-19

Mam nadzieję, że moja recenzja Wam się spodobała! Zachęcam do przeczytania poprzedniej: Recenzja: Bushido Bear oraz innych postów.

Odwiedź mojego Fanpage i zostaw lajka! Obserwuj mnie na Instagramie!

Reklamy