W zawodzie grafika – freelancera, czas to pieniądz. Im szybciej skończysz jeden projekt, tym prędzej zaczniesz następny. A w ostatecznym rozrachunku, zarobisz więcej. Ale jak tego dokonać? Jak zacząć szybciej i sprawniej projektować? Mam dla Ciebie 4 sposoby na to, aby osiągnąć sukces!

1. Miej wizję

szablon-lista-4-sposoby-na-1

Podczas rozmowy z klientem, ustal bardzo konkretny brief. W briefie zawrzyj wszystkie pytania, które pomogą Ci zwizualizować projekt. Ustal ze zleceniodawcą, czy masz użyć konkretnej czcionki, w jakim stylu chciałby projekt, może nawet wstępny layout. Im bardziej się ograniczasz, tym lepiej widzisz, jak projekt ma wyglądać. I o to właśnie chodzi!

2. Naszkicuj projekt

szablon-lista-4-sposoby-na-2

Jeśli masz już wizję, dobrze jest ją przelać na papier, póki masz ją jeszcze w głowie. Czasem dobrze jest to zrobić już na spotkaniu z klientem. Od razu dowiesz się, jakie rozwiązanie jest OK, a jakie nie. Dzięki temu nie będziesz się nad tym zastanawiać projektując, a później ominą Cię niepotrzebne poprawki.

3. Spisz listę zadań

szablon-lista-4-sposoby-na-3

Od jakiegoś czasu tworzę listy zadań na każdy dzień. I to się naprawdę sprawdza! Nie mogą one być za długie, zwłaszcza jeśli zadaniem jest cały projekt. Spisuję tam wszystkie rzeczy, które mam zrobić w danym dniu, nawet jeśli miałby to być telefon do prawnika, czy wysłanie maila do klienta z zapytaniem. Organizacja czasu pracy to podstawa będąc freelancerem. Staraj się jednak dawać sobie terminy, które da się zrealizować. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz w stanie określić sobie realny termin realizacji danego zlecenia.

4. Ustal deadline

szablon-lista-4-sposoby-na-4

Jedną z pierwszych rzeczy, o którą powinieneś zapytać klienta, to deadline. Termin realizacji projektu jest kluczowy, dla Twojej organizacji czasu pracy. Jeśli nie masz konkretnego terminu, sam go sobie narzuć. Jeśli masz teraz mało zleceń, albo żadnych, to nie odkładaj tego projektu na później.

Mam nadzieję, że te kilka rad wam się przydadzą. A wy, jakie macie sposoby na przyspieszenie swojej pracy?

Pamiętajcie o obserwowaniu mnie na Instagramie i polubieniu Fanpage Kochopuszka. Możecie też przypiąć do swojej tablicy na Pintereście poniższą grafikę, która będzie przypominała Wam o tych 4 sposobach na szybsze projektowanie!

szablon-lista-4-sposoby-na

Reklamy